В будні: 10:00 - 20:00

В вихідні: 10:00 - 19:00

Здесь находятся ваши товары

А ти авторизований для ремонту?

А ти авторизований для ремонту?

2021-05-24 12:25:58   0   233
Компанія Apple давно готувала таку концепцію питання чудово усвідомлюючи, що її смартфони ремонтують не в авторизованих сервісних центрах у всьому світі, зокрема домашні майстри. Ймовірно в північній Америці Apple вдавалося контролювати ринок, але за межами розвинених країн складалися не найприємніші ситуації. Розглянемо цю проблему з боку яблучної компанії:



1) Недоотримання прибутку в компанії

2) Можливі випадки заміни зіпсованих гарантійних пристроїв

3) Не оригінальні запчастини з Китаю


У першому випадку компанія недоотримує прибуток і всім відомо, що офіційні сервісні центри таки існують. Для того, щоб стати авторизованим, потрібно пройти процедуру навчання і мати відповідні документи, чого, як ви розумієте, майстер на радіо ринку робити не буде і домашній майстер у тому числі. Виходить, що компанія веде боротьбу за те, щоб ніхто, крім них, не втручався в процес відновлення і навіть незначного ремонту.


З чого це все почалося?


Всі ми пам'ятаємо реліз iPhone 5s та його неймовірний Touch ID разом із яким і почалася революція у контролі за ремонтом. Вся справа була в заміні кнопки Home (він же датчик відбитка), адже після неї Touch ID вже не працював і користувачі втрачали одну з найнеобхідніших функцій у топовому смартфоні від Apple. Починаючи з iPhone 10 де з'явився Face ID, з'явилися нові технології, які при заміні батареї не показували її стан, тобто повідомлення прямо натякало, що батарея була замінена не в авторизованому центрі.

Трохи інша історія, але все ж таки з цієї серії про технологію True Tone, адже після заміни дисплея ця функція теж пропадала з доступних. В іншому китайські умільці знайшли спосіб за допомогою програматора скопіювати інформацію зі старого дисплея, камери – для відновлення цієї функції. А для того, щоб обдурити контролер живлення батареї так само з'явився новий програматор і для неї.

Саме тому перший пункт це багато мільярдів упущеного прибутку компанії. І тут ми плавно підходимо до другого пункту аналізу, зокрема можливі махінації з заміною гарантійних пристроїв.


Які бувають схеми махінацій із гарантією?


32-річний Хайтенг Ву, китайський інженер-аспірант у далекому 2013 році разом із подільниками розробив схему обміну підроблених iPhone на нові з гарантією від Apple. Айфони мали підроблені номери IMEI та серійні номери, які відповідали справжнім гарантійним смартфонам. Нові смартфони він відправляв до Гонконгу для подальшої реалізації. Він також долучив до справи і свою дружину Цзяхун Цай, зробив багато підроблених ID карт і відкрив кілька поштових акаунтів для листування. Таким промислом він займався 3,5 року і завдав збитків компанії понад 1 мільйон доларів США. Мошинників зловили у грудні 2019 року та засудив до 2 років позбавлення волі та повної конфіскації особистого майна.

Така історія наштовхує компанію на відповідний захист і багато хто міг би посперечатися навіщо їм це потрібно, але в тому ж 2019 ще кілька угруповань завдали збитків у 6 мільйонів доларів США. Як уже стало зрозуміло 2019 рік став точкою неповернення в цій політиці.


Які збитки завдають не оригінальні запчастини?


Це найпростіше питання і відповіді на нього немає, але приблизно близько 10 мільярдів доларів щорічно. Звичайно це питання складно регулювати, так як постачальники Apple займаються виробництвом і для них. Який вихід? Закрити заводи?

Роздати потрібним заводам авторизації? Так, це ймовірний сценарій з усієї інформації у глобальному пошуку.

Сьогодні таким контролем займаються мікропроцесори, наприклад: Т2 в MacBook з 2019 року.


Дякуємо вам, якщо ви дочитали нас до кінця, підпишіться до нас в Instagram -> >

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті
Рекомендовані товари